Get Adobe Flash player

CHOVÁNÍ PŘI LOVU

-Při lovu ryb je vhodné, aby lovci udržovali mezi sebou vzdálenost min. 3m.
-Při lovu udicí musí být lovci u prutů přítomni tak, aby v případě potřeby mohli s nimi manipulovat.
-Každý kdo loví ryby, je povinen na místě udržovat pořádek. Je zakázáno ponechávat odpadky na břehu a nebo je odhazovat do vody.

ZAKÁZANÉ ZPŮSOBY LOVU

-Je zakázáno k lovu požívat prostředků výbušných, látek otravných a omamných, jakýchkoliv bodců, lapaček, udic bez prutů. Je zakázáno podsekávání ryb.
-Při lovu na položenou platí zákaz používání pevných montáží, kdy je návazec pevně  přidělán k zátěži a nebo ke krmítku když dojde k utržení ryby, musí v ní zůstat zaseknutý pouze háček s vlascem, nikoliv zátěž nebo krmítko.
-Při lovu se smí  používat háčky jen bez zpětného proti hrotu.

POVOLENÉ ZPŮSOBY LOVU

-Povolený způsob lovu v tomto rybářském revíru je lov na udici,a to lov na položenou,lov na plavanou  a lov  přivlačí. Možné i čeřinkování.

ZAKLADNÍ VÝBAVA  PŘI LOVU

-Při lovu musí mít rybář vyprošťovač háčků (peán, pinzetu nebo klíšťky), míru pro zjištění délky ponechaných ryb, podběrák dostatečně velký tak, aby při podebrání byla celá ryba v síťce, oka podběráku musí být malá, aby se ploutve nezamotávaly do sakoviny (tím, že se ryba zamotá do sakoviny, tak se poškodí), vlastní podložku pod ryby dostatečně velkou tak, aby celá ryba byla na podložce a aby žádná část těla ryby neležela na zemi. Podložka pod rybou musí být vždy mokrá.

ZACHÁZENÍ S RYBAMI

-Při vylovení ryby na břeh je rybář povinen zacházet s ní šetrně.

 

Lovíci je povinen se podrobit kontrole na vyzvání správce a to včetně zavazadel a vozidla.