Get Adobe Flash player

Součástí Gruntu Galatík je jezdecká stáj, která se stala za šestiletou historii nejvýznamnější drezurní stájí ve Zlínském kraji. Ivana Galatíková se zúčastňuje pravidelně Mistrovství ČR a v roce 2008 byla druhá na Mistrovství Slovenska. Drezura je zde trénována za pomoci českých i zahraničních trenérů a jsou zde pořádána soustředění jezdců za účelem zdokonalení jezdeckého umění.jezdecka-staj

Po dokončení areálu bude tato činnost jedna z podnikatelských aktivit, protože by do areálů mělo zavítat velké množství jezdců a také veřejnost. Kemp by měl být využíván také jezdci, kteří na soustředění přijíždějí. Dnes již tradičními akcemi jezdecké stáje jsou drezurní závody „O pohár moravského venkova„ závod, který je zařazen do Českého drezurního poháru a patří mezi 7 nejvýznamnějších závodů v České republice.
Každým rokem zde přijíždí nejen česká jezdecká špička ale i jezdci ze Slovenska a Německa. V horizontu tří let se chce jezdecká stáj ucházet o pořádání Mistrovství České republiky v drezuře a tím výrazně zviditelnit jezdectví ve Zlínském kraji. Protože areál umožňuje i rozvoj ostatních jezdeckých disciplín, od roku 2009 jsou pořádány i skokové závody. S dobudováním hipostezek v roce 2011 jsou pořádány závody ve vytrvalosti na vzdálenosti od 50 do 120 kilometrů. V roce 2012 byly dobudovány přírodní skoky a překážky a jsou zde pořádány i závody ve všestrannosti. Velkých cílem do budoucna je uspět na republikové i mezinárodní úrovni s Moravskými teplokrevníky. Pokud se toto podaří, věříme, že řada chovatelů se vrátí k chovu tohoto plemene a již definitivně nedojde k zániku. Musí být snahou nadchnout pro chov koní i mladou generace, protože ta jediná může posunout tento chov dále.